Welcome!

This website is best viewed in 1366x768!

×
×
 
 

Latarnicy i Polska Cyfrowa Równych Szans

January 15, 2015 at 11:05 am | All news

 

PCRS to oddolna inicjatywa, której celem jest wprowadzanie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie – dorosłych Polaków z pokolenia 50+, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy działań na rzecz edukacji cyfrowej pokolenia 50+ tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej, działający w swych lokalnych środowiskach.

Dlaczego Latarnicy? Jest to metafora latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych. O Latarnikach można myśleć, jako o nowym zawodzie nowoczesnego animatora społecznego, z nowymi kompetencjami, ale dziedziczącego pozytywne elementy działań z przeszłości społecznej i historii lokalnej.

Realizacja projektu PCRS przyczyni się do ogromnej i wyjątkowej zmiany w naszym społeczeństwie. 10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu! Latarnicy mogą i chcą to zmienić! Stoimy przed wielką szansą wprowadzenia w cyfrowy świat milionów Polaków. Wspólnie możemy podjąć działania które pobudzą rozwój społeczeństwa lokalnego i przyczynią się do zneutralizowania różnic międzypokoleniowych.

Źródło: https://latarnicy.pl/static_content/helps-over-50/

<<<<

 

Latest News

meet us on facebook

 
euro

This project has been funded with support from the European Commission within the framework of the Lifelong Learning Programme of the Education and Culture Directorate General. This website reflects only the views of the authors, and the European Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

Copyright © 2012 ThisisIT project consortium. All rights reserved Disclaimer Powered by ITTI Sp. z o.o.